Trending
- Huidun PT10 2026 Smart Projector Now on Flash Sale at Amazon
- A Guide to Using Nicotine Pouches
- JNR Shisha Classic Disposable Vape Review: High-Capacity DTL Performance with a Premium Shisha Experience
- What is Venuschat AI And Is It Safe? Let’s Find Out!
- Exploring Vaping Products: A Guide to Types and Choices
- Professional vs DIY TV Installation: Which Is Best for You?
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
Blackview MEGA 1 Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Blackview MEGA 1 Tablet PC
$199
View Offer
| Blackview MEGA 1 | |
| CPU | MediaTek Helio G99 |
| Display | 11.5-inch 2.4K 120Hz HD+ IPS 85% Screen-to-body Ratio |
| Rear Camera | 50MPSamsung® ISOCELL JN1 |
| Front Camera | 13 MP |
| RAM & ROM | 8GB+256GB/12GB+256GB,DDR4X + USF2.1 |
| Max TF Card Capacity | 1TB |
| Battery capacity | 8800mAh;33W Fast Charging |
| OS | Doke OS_P 4.0 Based on Android 13 |
| Speaker | 4* 1217 BOX Speakers |
| Dimension & Weight | 268.7*169*7.6mm&528g |
| SIM SIot | Dual ; 2* SIMS /1* SIM +1* TF Card |
| Wi-Fi | 802.11a/b/g/n/ac |
| Navigation | GPS/Glonass/Galileo/Beidou |
| Connectivity | 2G Bands: B2/B3/B5/B8 3G Bands: B1/B8 4G Bands: FDD:B1/B3/B7/B8//B19/B20/B28A/B28B TDD:B40/B41 |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









