Trending
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
- The Specifications of Honor WIN Turbo are all revealed: Kirin 8500 Elite + 10000mAh battery
- MediaTek’s Dimensity 7500 mobile platform released: For the first time, C1 CPU is introduced into mainstream smartphones
- Xiaomi 17T/Pro overseas launch: 7000mAh battery “the largest for international versions to date”, starting at 749 euros
- DT NO.I WATCH 8 Smartwatch Review: Affordable Style Meets Smart Functionality
- Blackview OSCAL PowerMax 3600SE Review: Rugged Portable Power for Home Backup and Outdoor Adventures
- YLR/C YL01 RC Quadcopter Review: Feature-Packed Foldable Drone for Beginner Aerial Photography
- iScooter iF1 Electric Scooter Review: Affordable Off-Road Performance with Powerful Urban Capability
HOMTOM ZOJI Z9
-
Processor
Helio P23 Octa Core 1.5GHz -
RAM
6GB -
Storage
64GB -
Display
5.7 inch, 1440 x 720 Pixel Incell Full screen -
Camera
13.0MP front camera + 21MP Dual back cameras -
Operating System
Android 8.1
Offers
-
HOMTOM ZOJI Z9
View Offer -
HOMTOM ZOJI Z9
View Offer -
HOMTOM ZOJI Z9
View Offer -
HOMTOM ZOJI Z9
View Offer -
HOMTOM ZOJI Z9
View Offer -
HOMTOM ZOJI Z9
View Offer
Specs
General
| Device Type | Smartphone |
| Model | HOMTOM ZOJI Z9 |
Hardware
| CPU | Helio P23 Octa Core 1.5GHz |
| RAM | 6GB |
| ROM | 64GB |
| External Memory | TF card up to 128GB (not included) |
Display
| Screen type | IPS |
| Screen size | 5.7 inch, |
| Screen resolution | 1440 x 720 Pixel Incell Full screen |
Camera
| Camera type | Triple cameras |
| Back camera | 21MP Dual back cameras |
| Front camera | 13.0MP front camera |
Network
| 2G | GSM 1800MHz,GSM 1900MHz,GSM 850MHz,GSM 900MHz |
| 3G | WCDMA B1 2100MHz,WCDMA B8 900MHz |
| 4G | FDD B1 2100MHz,FDD B20 800MHz,FDD B3 1800MHz,FDD B7 2600MHz |
| SIM | Nano SIM Card |
| Dual SIM | Dual SIM Card, dual standby |
OS
| Operating System | Android 8.1 |
Other Features
| I/O Interface | 2 x Nano SIM Slot,3.5mm Audio Out Port,Micophone,Micro USB Slot,Speaker,TF/Micro SD Card Slot |
| Bluetooth Version | V4.0 |
| Sensor | Accelerometer,Ambient Light Sensor,Geomagnetic Sensor,Gravity Sensor,Proximity Sensor |
| Features | 3G,4G,Alarm,Bluetooth,Browser,Calculator,Calendar,Camera,E-book,Fingerprint recognition,Fingerprint Unlocking,GPS,MP3,MP4,WiFi |
Battery
| Battery Capacity (mAh) | 5500mAh |
| Battery Type | Li-Ion (Lithium Ion) |
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









