Trending
- Acer has launched the AR Vision GR0 and GI0 smart glasses. The former is equipped with a Micro OLED screen.
- It is reported that the new Honor phone has been designed with a 6.89-inch screen and a large 7-inch straight screen
- RH-BM11 Tuya WiFi Baby Monitor Review: Smart Monitoring for Modern Parents
- How to Remove the CPU Fan in 2026: A Safe Step-by-Step Tutorial
- Aviator – A Virtual Round for All Risk Preferences!
- FLASH SALE: 16% OFF ALL RAZ TN9000 FLAVORS | LIMITED TIME ONLY
- Bitcoin Is Becoming Immensely Popular In The Market Of Cryptocurrency!
- Vaporock X1 Pod System Kit Review–Stylish, Powerful & Easy to Use
N-ONE Y1 Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
N-ONE Y1 Tablet PC
$99.99
View Offer
| Basic | |
| Model | N-ONE NPad Y1 |
| CPU | Rockchip RK3562 |
| GPU | ARM G52 |
| Core | Quad Core |
| System | Android 13 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 4GB+4GB virtual memory |
| ROM | 64GB |
| Screen | 10.1 Inch IPS Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| Battery | 3.8V/6000mAh |
| Weight | 497g |
| Size | 243.5*161*8.8mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11 ac/a/b/g/n 2.4GHz/5GHz |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Not Support |
| G-sensor | Support |
| 4G | Support GPS/GALILEO/GLONASS/BDS/A-GPS |
| Frequency | NO |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3/WMA/WAV/AAC/FLAC/APE |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | MPEG4/H.264/HEVC 1080P |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x Micro SD slot(Maximum support 1TB) | |
| 1 x 3.5mm Earphone Port | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x N-ONE NPad Y1 Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Case Cover | |
| 1 x Glass Screen Protector | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









