Trending
- Acer has launched the AR Vision GR0 and GI0 smart glasses. The former is equipped with a Micro OLED screen.
- It is reported that the new Honor phone has been designed with a 6.89-inch screen and a large 7-inch straight screen
- RH-BM11 Tuya WiFi Baby Monitor Review: Smart Monitoring for Modern Parents
- How to Remove the CPU Fan in 2026: A Safe Step-by-Step Tutorial
- Aviator – A Virtual Round for All Risk Preferences!
- FLASH SALE: 16% OFF ALL RAZ TN9000 FLAVORS | LIMITED TIME ONLY
- Bitcoin Is Becoming Immensely Popular In The Market Of Cryptocurrency!
- Vaporock X1 Pod System Kit Review–Stylish, Powerful & Easy to Use
OUKITEL OT6 Tablet PC
Offers
-
OUKITEL OT6 Tablet PC
$109.99
View Offer
| Basic | |
| Model | OUKITEL OT6 |
| CPU | Rockchip RK3562 |
| GPU | ARM G52 |
| Core | Quad Core |
| System | Android 13 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 4GB+12GB virtual memory |
| ROM | 64GB |
| Screen | 10.1 Inch IPS Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| Battery | 8000mAh |
| Weight | 553g |
| Size | 246.1*162.8*9.6mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac/ax(2.4G+5G) Support WIFI 6 |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Not Support |
| G-sensor | Support |
| 4G | NO |
| Frequency | NO |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | WAV/MP3/AAC/AMR/MIDI/APE/WMA |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | Supports H.264 (Baseline / Main / High profile), MPEG4 (Simple profile / ASP) and other video formats |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x Micro SD slot(Maximum support 1TB) | |
| 1 x 3.5mm Earphone Port | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x OUKITEL OT6 Tablet PC |
| 1 x Stylus Pen | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









