Trending
- RH-BM11 Tuya WiFi Baby Monitor Review: Smart Monitoring for Modern Parents
- DeepSpace DINO 20 HD FPV Racing Drone Review: Compact Power for Freestyle and Racing
- Haylou S6 Smart Watch Review: Affordable Smart Features in a Stylish Everyday Wearable
- JKHL 1901-410D RTR Review: A Compact Nissan R34-Inspired Drift Machine for RC Enthusiasts
- SVBONY TransAir4 Flash Sale Drops to Just $109.99
- IVG SAVR 3000 Puffs Disposable Pod Vape Kit Review at £2.49-A Long‑Lasting, Rechargeable Vaping Solution
- SriHome SH070 IP Camera Review: A Comprehensive Look at Performance and Features
- List The Best Employee Monitoring Software of 2025
HEADWOLF WPad 3 Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
HEADWOLF WPad 3 Tablet PC
$139.99
View Offer
| Basic | |
| Model | HEADWOLF WPad 3 |
| CPU | MTK8183 |
| GPU | Mali-G72 |
| Core | Octa Core |
| System | Android 12 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 6GB DDR4X |
| ROM | 128GB USF2.1 |
| Screen | 10.1 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| Camera | Front is 8.0MP Rear is 16.0MP |
| Battery | 7700mAh |
| Weight | 450g |
| Size | 241*160*7.3mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11 ac/a/b/g/n 2.4GHz/5GHz |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Support GPS+Beidou+Galileo+Glonass |
| G-sensor | Support |
| 4G | Not Support |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3/WMA/WAV/AAC/FLAC/APE |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | MPEG4/H.264/HEVC 1080P |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x 3.5mm earphone port | |
| 1 x Micro SD slot | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x HEADWOLF WPad 3 Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









