Trending
- Acer has launched the AR Vision GR0 and GI0 smart glasses. The former is equipped with a Micro OLED screen.
- It is reported that the new Honor phone has been designed with a 6.89-inch screen and a large 7-inch straight screen
- RH-BM11 Tuya WiFi Baby Monitor Review: Smart Monitoring for Modern Parents
- How to Remove the CPU Fan in 2026: A Safe Step-by-Step Tutorial
- Aviator – A Virtual Round for All Risk Preferences!
- FLASH SALE: 16% OFF ALL RAZ TN9000 FLAVORS | LIMITED TIME ONLY
- Bitcoin Is Becoming Immensely Popular In The Market Of Cryptocurrency!
- Vaporock X1 Pod System Kit Review–Stylish, Powerful & Easy to Use
Edifier Z1 Air TWS bluetooth 5.3 Earphone
Offers
-
Edifier Z1 Air TWS bluetooth 5.3 Earphone
$29.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | EDIFIER |
| Model | Z1 Air |
| Color | White/Grey/Pink |
| Wearing Type | Semi-In-ear |
| Speaker | 13mm |
| SPL | 94±3dB SPL(A) |
| Waterproof | IP54 |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HFP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 37mAh Charging Case: 350mAh |
| Call Time | 6h |
| Music Time | 7h |
| Standby Time | 300h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0500kg |
| Package Weight | 0.0900kg |
| Product Size | 70×60×30mm |
| Package Size | 85×70×38mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Charging Cable 1× User Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









