Trending
- Suonon Switch 80K Disposable Vape Review–80,000 Puff Capacity & Mesh Coil Performance
- ASDF Chroma maintains the “cassette” appearance characteristic of the brand, and its closed Pod model focuses on light effect interaction.
- Why Is RETEVIS EZTALK Becoming the “Second Pillar” of the RETEVIS Brand?
- SVBONY SVN O1 Tested by YouTuber: Must-Watch for Remote Meetings! The Real Must-Have Essential Gadget
- How to Change Apple ID Region on iPhone: Step-by-Step Guide to Switching App Store Country
- Same size but different formulas? Apple’s iPhone 18 Pro series screens are expected to be more power-efficient
- It is reported that Samsung Galaxy Watch Ultra 2 smartwatch will be available in both Bluetooth/Wi-Fi versions.
- The first handheld fan from Xiaomi Mijia is Released: with a range of over 5 meters and a battery life of 40 hours at 169 yuan
Motorola Razr 4
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Motorola Razr 4
View Offer -
Motorola Razr 4
View Offer -
Motorola Razr 4
View Offer
Motorola Razr 4 Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Motorola |
| Model | Razr 4 |
| Status | Comming soon |
| Release Date | 2023, September |
| BODY | |
| Dimensions | 167 x 79.8 x 7.5 mm |
| Weight | 199 grams |
| Colors | Black, Red |
| Body Material | Plastic front (opened), glass front (closed, Gorilla Glass), glass back (Gorilla Glass), aluminum frame (7000 series), hinge (stainless steel) |
| SIMs | Nano-SIM and eSIM |
| Water & Dust | Water-repellent coating |
| DISPLAY | |
| Size | 6.7 inches |
| Type | Foldable AMOLED, 1B colors, 144Hz, HDR10+ |
| Resolutions | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio |
| PPI | 393 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | GSM 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO |
| 4G | LTE |
| 5G | SA/NSA/Sub6 |
| Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA), 5G |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| CAMERA | |
| Rear Dual | 64 MP, f/1.8, (wide), PDAF, OIS 13 MP, f/2.2, 120? (ultrawide), 1.12µm, AF |
| Features | LED flash, panorama, auto HDR |
| Videos | 8K@30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS |
| Front | 32 MP, f/2.4, (wide), 0.7µm Auto HDR 1080p@30/60fps |
| HARDWARE | |
| YOU | Android 13 |
| Chipset | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (1×3.2 GHz Cortex-X3 & 2×2.8 GHz Cortex-A715 & 2×2.8 GHz Cortex-A710 & 3×2.0 GHz Cortex-A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Storage | 128GB / 256GB / 512GB |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Po |
| Capacity | 4000mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Talk Time | N/A |
| Stand By | N/A |
| Charging | 40W wired |
| Wireless Charging | No |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes, with stereo speakers 3.5mm Jack No |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, EDR, LE |
| GPS | GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5) |
| USB | USB Type-C 3.1 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct |
| NFC | Yes |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









