Trending
- Xiaomi 17 Max Smartphone Released: 8000mAh battery, 20-megapixel Leica main camera
- What is the best choice: hiring an in-house developer or outsourcing?
- The online gaming industry experiences significant growth during the lockdown
- Essential Guide to Wood Carving
- Mspy App offers a comprehensive and essential suite of parental control utilities
- What Should I Do if the Wireless Network Connection of the Notebook Fails? – A Step-by-Step Troubleshooting Guide
- Global Mobile Sports Betting statistics
- What is Virtual Gambling Industry: The Consequences Of A Total Lockdown
N-One NPad Air Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
N-One NPad Air Tablet PC
$125.99
View Offer
| Basic | |
| Model | N-One NPad Air |
| CPU | UNISOC T310 |
| GPU | IMG PowerVR GE8300 |
| Core | Quad Core |
| System | Android 12 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 4GB |
| ROM | 64GB |
| Screen | 10.1 Inch IPS Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| Battery | 3.8V/6200mAh |
| Weight | 505.6g |
| Size | 241*160*8.3mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11a/b/g/n/ac 2.4GHz/5GHz |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Support GPS/GALILEO/GLONASS/BDS/A-GPS |
| G-sensor | Support |
| 4G | Support |
| Frequency | GSM:850、900、1800、1900 WCDMA: 900(B8) /1900(B2)/ 2100(B1) 850(B5) LTE: B1/B3/B5 /B7/B8/B20 B38 B39 B40 B41 |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3/AAC/AAC+/WMA/DRA/AMR-NB |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | H.264 1080p 30 fps/MPEG4 1080p 30 fps/H.263 1080p 30 fps/VC1 1080p 30fps,VP8 1080p 30fps |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x Nano SIM Card slot | |
| 1 x Micro SD slot/Nano SIM Card slot | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x N-One NPad Air Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









