Trending
- Acer has launched the AR Vision GR0 and GI0 smart glasses. The former is equipped with a Micro OLED screen.
- It is reported that the new Honor phone has been designed with a 6.89-inch screen and a large 7-inch straight screen
- RH-BM11 Tuya WiFi Baby Monitor Review: Smart Monitoring for Modern Parents
- How to Remove the CPU Fan in 2026: A Safe Step-by-Step Tutorial
- Aviator – A Virtual Round for All Risk Preferences!
- FLASH SALE: 16% OFF ALL RAZ TN9000 FLAVORS | LIMITED TIME ONLY
- Bitcoin Is Becoming Immensely Popular In The Market Of Cryptocurrency!
- Vaporock X1 Pod System Kit Review–Stylish, Powerful & Easy to Use
Ninkear N16 Pro Laptop
Offers
-
Ninkear N16 Pro Laptop coupon code: BG58fe1c
$689.99
View Offer
| Basic | |
| Brand | Ninkear |
| Type | N16 Pro |
| Color | Space Gray |
| Material | ABS+Metal |
| OS | Windows 11 |
| Language | Global Language |
| Camera | 0.3MP |
| Keyboard | QWERTY (American layout) |
| Battery | 11.55V/4800mAh, 55.44Wh |
| Hardware | |
| CPU type | 13th Gen Intel Core i7-13620H |
| CPU frequency | 10-core 16 threads, up to 4.9GHz |
| Process technology | 10nm |
| GPU | Intel Xe |
| RAM | 32GB DDR4 |
| Hard Disk Memory | 1TB SSD |
| Display | |
| Screen size | 16 inch |
| Display ratio | 16:10 |
| Screen resolution | 2560 x 1600,165Hz Refresh Rate |
| Screen type | IPS |
| Network | |
| Wi-Fi | WIFI6 |
| Bluetooth | 5.0 |
| Connectivity | |
| USB 3.0 | Yes |
| USB 2.0 | Yes |
| DC Port | Yes |
| RJ45 | Yes |
| Type-C Port | Yes |
| HD slot | Yes |
| 3.5mm Headphone Port | Yes |
| Others | |
| Product weight | 1.8000kg |
| Package weight | 2.5000kg |
| Product size | 48 x 28 x 7cm |
| Package size | / |
| Package list | 1.N16 Pro Laptop*1 2.User Guide*1 3.Warranty Card*1 4. Charger*1 |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









