Trending
- Why Is GMRS the Top Choice for Outdoor Sports?
- Optimizing the Path from Potential Interest to Confirmed Sale: Strategies for Success
- Enhancing Home Efficiency with Dumbwaiter Lifts
- Which Casino Games You Should Play?
- Bensink Rotary Power Broom: The Ultimate Gas-Powered Cleaning Solution
- How to Keep Your Rummy Skills Sharp
- The Future of MMJ in Oklahoma: What’s Next for the State’s Economy?
- Hayati Quokka Elite Pod Kit Review at £14.99: A Compact and Stylish Pod Vape for Everyday Convenience
UMIDIGI AirBuds U TWS Wireless Earphones
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
UMIDIGI AirBuds U TWS Wireless Earphones
$29.99
View Offer
Features:
All New U-shaped Design
13mm Dynamic Driver
Environment Noise Cancellation
24-hour Day Playback
Intelligent Touch Control
UMIDIGI APP Intelligent Control
Specification:
| Brand model | UMIDIGI Airbuds U |
| bluetooth version | BT 5.1 |
| Effective bluetooth range | 10m (open space without obstacles) |
| Color | Rock Red |
| Driver | 13 mm dynamic |
| Frequency response range | 10 Hz – 10 kHz |
| Audio codec | SBC / AAC |
| Calling | ENC (Environment Noise Cancellation Technology) |
| Battery Life | AirBuds U: Up to 5 hours of listening time with a single charge
Up to 4 hours of talk time with a singel charge AirBuds U with charging box: Up to 24 hours of listening time Up to 20 hours of talk time |
| Charging time | 2 hours |
| Charging port | USB Type-C |
| Sweat and Water Resistant | Sweat and Water Resistant: IPX5 (earphones) |
| Earphones | 35.43*20.38*16.91mm |
| Charging box | Charging box: 44.1*40.5*25mm |
| Weight | about 30g |
Package Contents:
2 * UMIDIGI AirBuds U (Left and Right)
1 * Type-C charging cable
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









