Trending
- Sony Home Theater Trio is released: 360-degree intelligent dome sound field 3.0, priced at 14,990 yuan
- How to Take a Long Screenshot on an iPhone?
- LOOKRUN G11 Electric Bike Review: A Compact Urban Commuter Built for Everyday Riding
- ANGWATT F1 MAX Electric Scooter Review: A 10,000W Hyper Scooter Built for Extreme Performance
- MJX HYPER GO 10210 Review: A Powerful 1/10 Scale RC Basher Built for Speed and Durability
- HiBREW G3 Plus Electric Coffee Grinder Review: Precision Grinding for Espresso and Pour-Over Lovers
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Shop
- Accessories
- FENGMI VX 4K Projector
FENGMI VX 4K Projector
Offers
-
FENGMI VX 4K Projector
$1,839.99
View Offer
Specification:
| Basic information and functions | |
| Product name | FENGMI VX 4K QHD Projector |
| Product size | 200×210 mm |
| Product weight | 3.8kg |
| Projector color | Sunset gold |
| Optical parameters | |
| Display Technology | DLP |
| Light Source Technology | LED |
| Resolution | 3840×2160 |
| Brightness | 2500 ANSI Lumens |
| Refresh rate | 240Hz High refresh rate |
| Audio | Create the era of 2.1 channel Built-in subwoofer |
| Projection parameters | |
| Projection ratio | 1.27:1 |
| Scree Size | 55—180 Inch |
| Intelligent Voice | Far-field voice control |
| AI intelligence liberates hands | Sensorless focus |
| Omnidirectional automatic keystone correction | |
| Screen Auto Alignment | |
| Screen intelligent obstacle avoidance | |
| AI Enhancement | Support;Scene intelligent refinement |
| Color | 1024-bit color scale 1.07 billion colors |
| System parameters | |
| Processor | MT9669 flagship Al chip |
| Memory | 4GB+64GB |
| Operating system | FengOS(Can connect to TV stick or TV box) |
| Electrical Specifications | |
| Energy consumption of the whole machine | <220W |
| Standby energy consumption | <0.5W |
Features:
– True 4K resolution, actually presenting a breath-takingly clear and large vision.
– 2500 Ansi lumens, which brings good image performance regardless of ambient light.
– MT9669 flagship AI chip
– Built-in 2×7.5W full-range speakers&15W independent subwoofer
– Intelligent algorithm for auto-correction
– 240Hz fresh rate&12ms low latency
– MEMC, smooth performance for fast movement image
Package Include:
1×Projector
1×Remote Control
1×Power Supply
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









