Trending
- A Traveler’s Guide to Vaping: Rules, Tips & Best Practices
- FOODS THAT ARE NOT AS HEALTHY AS YOU THINK
- The Digital Casino Experience: 6 Perks of Online Gambling
- Is there a reliable method for selecting trustworthy online gambling sites?
- Feel New Emotions: Best Tips to Be New Day
- Demystifying Data Migration: Unpacking Your Digital Move, From A to Z
- VELO Plus Tropical Heat Nicotine Pouches Review
- Play at Online Games with Mobile Casino Apps
BMAX MaxPad I9 Plus Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
BMAX MaxPad I9 Plus Tablet PC
$99.99
View Offer
| Basic | |
| Model | BMAX MaxPad I9 Plus |
| CPU | RK3566 |
| GPU | Mail G52-3EE |
| Core | Quad Core |
| System | Android 12 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 4GB |
| ROM | 64GB |
| Screen | 10.1 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| Battery | 5000 mah |
| Weight | 530g |
| Size | 245.1*163*10.1mm |
| Function | |
| WIFI | IEEE 802.11 a/b/g/n/ax(2.4GHz/5GHz) |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Not Support |
| NFC | Not Support |
| G-sensor | Support |
| 4G | Not Support |
| Frequency | NO |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | AAC,AMR,MP3,OGG,WAV,ACC,M4A,FLAC |
| Picture | JPEG,GIF,BMP,PNG,JPG |
| Video | 3GP,AVI,MKV,MP4,M4V,WEBM,MPEG4 |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type-C port |
| 1 x Micro SD card port | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x BMAX MaxPad I9 Plus Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









