Trending
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
- The Specifications of Honor WIN Turbo are all revealed: Kirin 8500 Elite + 10000mAh battery
- MediaTek’s Dimensity 7500 mobile platform released: For the first time, C1 CPU is introduced into mainstream smartphones
- Xiaomi 17T/Pro overseas launch: 7000mAh battery “the largest for international versions to date”, starting at 749 euros
- DT NO.I WATCH 8 Smartwatch Review: Affordable Style Meets Smart Functionality
- Blackview OSCAL PowerMax 3600SE Review: Rugged Portable Power for Home Backup and Outdoor Adventures
- YLR/C YL01 RC Quadcopter Review: Feature-Packed Foldable Drone for Beginner Aerial Photography
- iScooter iF1 Electric Scooter Review: Affordable Off-Road Performance with Powerful Urban Capability
Jumper EZbook i7 Business Laptop
-
Processor
Intel Core i7 4500U Dual Core 1.8GHz, up to 3.0GHz -
RAM
4GB -
ROM
128GB -
Display
14.1 inch FHD Screen -
Camera
0.3MP Front camera -
OS
Windows 10
Offers
-
Jumper EZbook i7 $459.00
View Offer -
Jumper EZbook i7 Coupon code: VIPTableta13 $491.53
View Offer -
Jumper EZbook i7
$499.99
View Offer
Main Features:
Microsoft Windows 10 Home OS
Intel Core i7 4500U Dual Core 1.8GHz, up to 3.0GHz
14.1 inch FHD Screen
4GB DDR3 RAM for Advanced Multitasking, up to 8GB
128GB SSD Storage Capacity
128GB TF Card Expansion
HDMI Output Expands Your Viewing Options
Bluetooth 4.0 Interface Syncs with Compatible Devices
Specs
General
| Device Type | Tablet PC |
| Model | Jumper EZbook i7 |
| Status | In stock |
Display
| Screen type | 1080P FHD |
| Screen size | 14.1 inch |
| Screen resolution | 1920 x 1080 (FHD) |
Hardware
| CPU | Intel Core i7 4500U Dual Core 1.8GHz, up to 3.0GHz |
| RAM | 4GB |
| ROM | 128GB |
OS
| Operating System | Windows 10 |
Network
Camera
| Front camera | 0.3MP Front camera |
Other Features
| I/O Interface | SD Card Slot,USB Host,Mini HDMI slot,RJ45 connector,3.5mm Headphone Jack |
| Bluetooth Version | 4.0 |
Dimensions and Weight
| Product size | 34.65 x 22.95 x 1.76 cm / 13.64 x 9.04 x 0.69 inches |
| Product weight | 1.6000 kg |
Battery
| Battery Capacity (mAh) | 11.1V / 4000mAh, |
| Battery Type | Li-ion polymer battery |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









