Trending
- Best Mind-Blowing Benefits of Xbox Video Online Gaming
- Geek Bar Pulse X 2 50K Disposable Review–Next‑Level Puff Count and Smart Technology
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
- DeepSpace DINO 20 HD FPV Racing Drone Review: Compact Power for Freestyle and Racing
- Why 2026 Smartphones Are Finally Taking Battery Life Seriously
- Hayati Quokka Elite Pod Kit Review at £14.99: A Compact and Stylish Pod Vape for Everyday Convenience
- What to Look For at Casino Click
- JKHL 1901-410D RTR Review: A Compact Nissan R34-Inspired Drift Machine for RC Enthusiasts
- Shop
- E-cigar NEW
- Wotofo nexPOD Refillo Kit
Wotofo nexPOD Refillo Kit
Offers
-
Wotofo nexPOD Refillo Kit
$ 8.99
View Offer
Wotofo nexPOD Refillo Pod Kit Parameters:
| Brand | Wotofo |
| Product Name | nexPOD Refillo Kit |
| Device Size | 24*14*89.2mm |
| Cartridge Size | 23.9*13.9*41.6mm |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Max Output | 30W max |
| Capacity | 3ml (standard version) |
| Heating Core | Mesh coil by nexMESH Tech |
| Coil Resistance | 0.4Ω 28W, 0.6Ω 20W, 0.8Ω 16W, 1.2Ω 10W |
| Charging | Type-C charging, 5V/2A |
| Material | Aluminum alloy + Food Grade PC + Silicone |
| Color | Black, Red, Fiery Sunrise, Blue Gold, Ocean Purple, Gradient Green |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









