Trending
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
- The Specifications of Honor WIN Turbo are all revealed: Kirin 8500 Elite + 10000mAh battery
- MediaTek’s Dimensity 7500 mobile platform released: For the first time, C1 CPU is introduced into mainstream smartphones
- Xiaomi 17T/Pro overseas launch: 7000mAh battery “the largest for international versions to date”, starting at 749 euros
- DT NO.I WATCH 8 Smartwatch Review: Affordable Style Meets Smart Functionality
- Blackview OSCAL PowerMax 3600SE Review: Rugged Portable Power for Home Backup and Outdoor Adventures
- YLR/C YL01 RC Quadcopter Review: Feature-Packed Foldable Drone for Beginner Aerial Photography
- iScooter iF1 Electric Scooter Review: Affordable Off-Road Performance with Powerful Urban Capability
- Shop
- E-cigar NEW
- SMOK Novo ECO Kit
SMOK Novo ECO Kit
Offers
-
SMOK Novo ECO Kit
$14.99
View Offer
Novo ECO Parameters:
| Brand | SMOK |
| Product Name | Novo ECO Kit |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Power Output | Max 30W |
| Standby Current | <50uA |
| Charging Current | Max 0.8A |
| Output Voltage | Low/high |
| Input Voltage | (3.3V~4.35V)±0.2V |
| Charging Voltage | 5.0V±0.2V |
| Overcharge Voltage | 4.425V±0.05V |
| Over-discharge Voltage | 2.4V±0.03V |
| Resistance Range | (0.4Ω-2.5Ω)±5% |
| Airflow | Adjustable airflow |
| Capacity | 2ml |
| Filling | Spring-loaded filling |
| Fit For | Novo(SLR)/Novo/Novo 2/Novo 2X Cartridge |
| Product Size | 121.3*24.4*14.4mm |
| Packing Size | 135*53*21mm |
| Carton Size | 480*340*285mm (260pcs/carton) |
| Color | Black, Purple, Pale Blue, Pale Gold, Pink, Orange, Silver |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









