Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- Unlocking Supply Chain Efficiency with Better Shipping Labels
- Rock N’ Cash Casino Slots: Roll into the Rhythm of Wins with Rock ‘n’ Roll Gaming
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- What are plummeting cost of mobile technology to the point of free
Bakeey Z17 Sport Smart Bracelet
Offers
-
Bakeey Z17 Sport Smart Bracelet
$28.99
View Offer
| General Specification | |
| Brand | Bakeey |
| Model | Z17 |
| Color | Black |
| Compatible OS | Android 4.3 / iOS 8.0 and above system |
| bluetooth Version | bluetooth 4.0 |
| Language | English |
| Weight | 95g |
| Size | 249 * 19 * 12mm |
| APP | H band |
| Special Features | |
| Waterproof | IP67 |
| Heart Rate Monitor | Support |
| Sleep Monitor | Support |
| Pedometer | Support |
| Fitness Tracking | Support |
| Caller Alert&Hang Up | Support |
| Message Reminder | Support |
| Automatic Screen Light-up | Support |
| Technical Parameters | |
| Sreen | Size: 0.96inch Type: OLED Resolution: 128*64 |
| Battery | Battery Capacity: 90mAh Standby Time: About 7 days
Charging Time: About 1 hour
|
| Sensor | Heart Rate Sensor |
| Band | Material: TPE Length: 25cm |
Package Included:
![]() |
1* Bakeey Z17 Smart Bracelet |
| 1* User Manual |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.










