Trending
- A Traveler’s Guide to Vaping: Rules, Tips & Best Practices
- FOODS THAT ARE NOT AS HEALTHY AS YOU THINK
- The Digital Casino Experience: 6 Perks of Online Gambling
- Is there a reliable method for selecting trustworthy online gambling sites?
- Feel New Emotions: Best Tips to Be New Day
- Demystifying Data Migration: Unpacking Your Digital Move, From A to Z
- VELO Plus Tropical Heat Nicotine Pouches Review
- Play at Online Games with Mobile Casino Apps
Lenovo XT88 TWS Earphone
Offers
-
Lenovo XT88 TWS Earphone
$18.99
View Offer
Specifications:
| General | |
| Brand | Lenovo |
| Model | XT88 |
| Color | Black, white |
| Material | ABS |
| IP Level | Anti-sweat and waterproof |
| Wearing Type | Ear hook |
| Bluetooth | |
| Bluetooth Chip | V5.3 |
| Supported Profiles | AAC |
| Transmitting Distance | >10m |
| Battery & Charging | |
| Battery Capacity | Earphone:35mh*2 Charging box: 250mAh |
| Call Time | 4h |
| Music Time | 6h |
| Charging Time | 1.5h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Touch Control | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.2000kg |
| Package Weight | 0.400kg |
| Product Size | 100 x 80 x 50 mm |
| Package Size | 150 x 100 x 70 mm |
| Package list | 1. Lenovo XT88 headset*1 2. User Guide*1 3. Charger Cable |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









