Trending
- Xiaomi 17 Max Smartphone Released: 8000mAh battery, 20-megapixel Leica main camera
- What is the best choice: hiring an in-house developer or outsourcing?
- The online gaming industry experiences significant growth during the lockdown
- Essential Guide to Wood Carving
- Mspy App offers a comprehensive and essential suite of parental control utilities
- What Should I Do if the Wireless Network Connection of the Notebook Fails? – A Step-by-Step Troubleshooting Guide
- Global Mobile Sports Betting statistics
- What is Virtual Gambling Industry: The Consequences Of A Total Lockdown
Redmagic Magnetic bluetooth Speaker
Offers
-
Redmagic Magnetic bluetooth Speaker
$27.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Redmagic |
| Power | 3W |
| Speaker | 40mm |
| Color | White |
| Frequency Response | 40-20KHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HSP/HFP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | 400mAh |
| Music Time | 6h |
| Charging Time | 3h |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0620kg |
| Package Weight | 0.1100kg |
| Product Size | 57×57x36mm |
| Package Size | 80×80×50mm |
| Package list | 1× Speaker 1× Charging Cable 1× Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









