Trending
- Huidun PT10 2026 Smart Projector Now on Flash Sale at Amazon
- A Guide to Using Nicotine Pouches
- JNR Shisha Classic Disposable Vape Review: High-Capacity DTL Performance with a Premium Shisha Experience
- What is Venuschat AI And Is It Safe? Let’s Find Out!
- Exploring Vaping Products: A Guide to Types and Choices
- Professional vs DIY TV Installation: Which Is Best for You?
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
- Shop
- E-cigar NEW
- Wotofo nexPOD Refillo Kit
Wotofo nexPOD Refillo Kit
Offers
-
Wotofo nexPOD Refillo Kit
$ 8.99
View Offer
Wotofo nexPOD Refillo Pod Kit Parameters:
| Brand | Wotofo |
| Product Name | nexPOD Refillo Kit |
| Device Size | 24*14*89.2mm |
| Cartridge Size | 23.9*13.9*41.6mm |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Max Output | 30W max |
| Capacity | 3ml (standard version) |
| Heating Core | Mesh coil by nexMESH Tech |
| Coil Resistance | 0.4Ω 28W, 0.6Ω 20W, 0.8Ω 16W, 1.2Ω 10W |
| Charging | Type-C charging, 5V/2A |
| Material | Aluminum alloy + Food Grade PC + Silicone |
| Color | Black, Red, Fiery Sunrise, Blue Gold, Ocean Purple, Gradient Green |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









