Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- Unlocking Supply Chain Efficiency with Better Shipping Labels
- Rock N’ Cash Casino Slots: Roll into the Rhythm of Wins with Rock ‘n’ Roll Gaming
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- What are plummeting cost of mobile technology to the point of free
Xiaomi 40W bluetooth Speaker Portable Speaker
Offers
-
Xiaomi 40W bluetooth Speaker Portable Speaker
$119.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Xiaomi |
| Version | Chinese Version |
| Color | Black |
| Output | Treble: 10W*2 / Bass: 20W |
| Sound Unit | 2 high-frequency speakers, 1 mid-low frequency speaker, and 2 passive radiators |
| SNR | ≥95dB |
| Waterproof Rated | IP67 |
| Frequency Response | 100-20KHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HSP/HFP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | 4800mAh |
| Music Time | 17h |
| Charging Time | 2h |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.6600kg |
| Package Weight | 0.8000kg |
| Product Size | 202×73×73mm |
| Package Size | 250×100×100mm |
| Package list | 1× Speaker 1× USB-C to USB-C Adapter Cable 1× Landyard 1× Manual |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









