Trending
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
- The Specifications of Honor WIN Turbo are all revealed: Kirin 8500 Elite + 10000mAh battery
- MediaTek’s Dimensity 7500 mobile platform released: For the first time, C1 CPU is introduced into mainstream smartphones
- Xiaomi 17T/Pro overseas launch: 7000mAh battery “the largest for international versions to date”, starting at 749 euros
- DT NO.I WATCH 8 Smartwatch Review: Affordable Style Meets Smart Functionality
- Blackview OSCAL PowerMax 3600SE Review: Rugged Portable Power for Home Backup and Outdoor Adventures
- YLR/C YL01 RC Quadcopter Review: Feature-Packed Foldable Drone for Beginner Aerial Photography
- iScooter iF1 Electric Scooter Review: Affordable Off-Road Performance with Powerful Urban Capability
- Shop
- Accessories
- xTool D1 Pro 20W Laser Engraver
xTool D1 Pro 20W Laser Engraver
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
xTool D1 Pro 20W Laser Engraver
$1,199.99
View Offer
| Basic | |
| Model | Teclast T50 |
| CPU | UNISOC T618 |
| GPU | Mali G52 3EE 2C |
| Core | Octa Core |
| System | Android 11 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 8GB |
| ROM | 128GB |
| Screen | 11 Inch incell 2K Screen |
| Resolution | 2000*1200 |
| Camera | Front is 8.0MP Rear is 20.0MP |
| Battery | 3.8v/7500mAh |
| Weight | 537g |
| Size | 260*165*7.9mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac(2.4GHz/5GHz) |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Support |
| NFC | Not Support |
| G-sensor | Support |
| 4G | Support |
| Frequency | GSM: B2,B3,B5,B8 WCDMA: B1,B2,B5,B8 LTE:B1,B3,B5,B7,B8,B20,B34,B38,B39,B40,B41 |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | AAC,AMR,MP3,OGG,WAV,ACC,M4A,FLAC |
| Picture | JPEG,GIF,BMP,PNG,JPG |
| Video | 3GP,AVI,MKV,MP4,M4V,WEBM,MPEG4 |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type-C port |
| 1 x SIM Card slot | |
| 1 x SIM Card slot/Micro SD card port(Maximum support 1TB) | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x Teclast T50 Tablet PC |
| 1 x Charger(18W) | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









