Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- Suonon Switch 80K Disposable Vape Review–80,000 Puff Capacity & Mesh Coil Performance
- ASDF Chroma maintains the “cassette” appearance characteristic of the brand, and its closed Pod model focuses on light effect interaction.
- Why Is RETEVIS EZTALK Becoming the “Second Pillar” of the RETEVIS Brand?
Motorola Moto Watch 200
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Motorola Moto Watch 200
View Offer -
Motorola Moto Watch 200
View Offer -
Motorola Moto Watch 200
View Offer
Motorola Moto Watch 200 Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Motorola |
| Model | Moto Watch 200 |
| Status | Comming soon |
| Release date | 2022, December |
| BODY | |
| Dimensions | 42 x 46 x 11.9 mm |
| Weight | 29 g (1.02 oz) |
| Colors | Glacier Silver, Phantom Black |
| Body Material | Glass front, plastic back, aluminum frame |
| SIMs | No |
| Water/Dust | 5 ATM, 50m water resistant Compatible with standard 20mm straps |
| DISPLAY | |
| Size | 1.3 inches |
| Type | IPS LCD |
| Resolutions | 360 x 360 pixels |
| PPI | 392 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | N/A |
| 3G | N/A |
| 4G | N/A |
| 5G | No |
| Speed | No |
| CAMERA | |
| Rear | No |
| Front | No |
| HARDWARE | |
| YOU | Proprietary OS |
| Chipset | No |
| CPU | No |
| RAM | No |
| Internal | No |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Ion |
| Capacity | 355 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Fast Charging | Wireless charging |
| Wireless Charging | Yes |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker No 3.5mm Jack No |
| Sensors | Accelerometer, heart rate, SpO2 |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| GPS | Yes; GLONASS |
| USB | No |
| Wi Fi | No |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









