Trending
- VOOPOO’s ARGUS G4 & ARGUS G4 mini: One Cartridge, Triple Vibes
- What to do if the flashlight on my vivo phone doesn’t work? Suggestions for repairing the flash malfunction.
- Rendering images of the Samsung Galaxy S26 FE phone have been Released, and it is expected to be launched in October
- Honor WIN Turbo is equipped with a 10,000mAh super-large battery: it can run games continuously for 14 hours without interruption.
- Huawei Nova 16 series of mobile phones have been showcased on the official website
- The Flagship Tablet Huawei MatePad Pro Max has been Officially Announced
- RH-BM11 Tuya WiFi Baby Monitor Review: Smart Monitoring for Modern Parents
- DeepSpace DINO 20 HD FPV Racing Drone Review: Compact Power for Freestyle and Racing
- Shop
- Accessories
- DIZO Watch D2
DIZO Watch D2
Offers
-
DIZO Watch D2
View Offer
DIZO Watch D2 Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Realm |
| Model | DIZO Watch D2 |
| Status | Available |
| Release Date | 2023, January |
| BODY | |
| Dimensions | 257.6 x 35.7 x 12.2 mm |
| Weight | 53 g |
| Colors | Blue, White, Black |
| Body Material | – |
| SIMs | No |
| Water & Dust | IP68 dust/water resistant (up to 1.5m) |
| DISPLAY | |
| Size | 1.78 inches |
| Type | AMOLED, 60Hz, 600 nits |
| Resolutions | 368 x 448 pixels |
| PPI | 218 ppi density |
| NETWORKS | |
| 2G | N/A |
| 3G | N/A |
| 4G | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| CAMERA | |
| Rear | No |
| Front | No |
| PLATFORM | |
| Chipset | Thieves D1 |
| YOU | I say OS |
| Card Slot | No |
| Storage | No |
| RAM | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-lon |
| Capacity | 315 mAh |
| Removable | Yes |
| COMMONS | |
| 3.5mm Jack | No |
| Sensors | Accelerometer, heart rate, SpO2 |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| USB | microUSB 2.0 |
| GPS | with, A-GPS |
| Wi-Fi | No |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









