Trending
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
- The Specifications of Honor WIN Turbo are all revealed: Kirin 8500 Elite + 10000mAh battery
- MediaTek’s Dimensity 7500 mobile platform released: For the first time, C1 CPU is introduced into mainstream smartphones
- Xiaomi 17T/Pro overseas launch: 7000mAh battery “the largest for international versions to date”, starting at 749 euros
- DT NO.I WATCH 8 Smartwatch Review: Affordable Style Meets Smart Functionality
- Blackview OSCAL PowerMax 3600SE Review: Rugged Portable Power for Home Backup and Outdoor Adventures
- YLR/C YL01 RC Quadcopter Review: Feature-Packed Foldable Drone for Beginner Aerial Photography
- iScooter iF1 Electric Scooter Review: Affordable Off-Road Performance with Powerful Urban Capability
- Shop
- Accessories
- SECTEC Smart WiFi Solar Floodlight Camera
SECTEC Smart WiFi Solar Floodlight Camera
Offers
-
SECTEC Smart WiFi Solar Floodlight Camera
$96.99
View Offer
Specifications:
| Brand | SECTEC |
| Model | ST-S518M-3M |
| Type | Ball-shaped Camera |
| Storage | Cloud + Memory Card |
| Zoom | Optical Zoom |
| Image Sensor | CMOS |
| Sensor Size | 2.7/1 |
| Resolution | 3MP |
| Horizontal Resolution | 2048 |
| Lens | 3.6mm |
| Aperture | F23 |
| Zoom Range | Variable Zoom |
| Video Compression Format | H.264 |
| Frame Rate | 30fps |
| Minimum Illumination | 0.01 Lux |
| Signal-to-Noise Ratio | 48 |
| Backlight Compensation | Supported |
| Alarm Function | Supported |
| Voice Type | Two-Way Audio |
| IR Night Vision Distance | 30m |
| Working Temperature | -30°C to 60°C |
| Power Supply | Solar Powered |
| Voltage | 5V |
| Weight | 1.65kg |
| Material | ABS Plastic |
| Waterproof Rating | IP65 |
| Installation Type | Wall Mount |
| Power Supply Method | WiFi |
| Application Environment | Outdoor |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









