Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- Unlocking Supply Chain Efficiency with Better Shipping Labels
- Rock N’ Cash Casino Slots: Roll into the Rhythm of Wins with Rock ‘n’ Roll Gaming
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- What are plummeting cost of mobile technology to the point of free
- Shop
- Accessories
- Gaming
- OneXPlayer 2 Game Console
OneXPlayer 2 Game Console
Offers
-
OneXPlayer 2 Game Console
$1,399.99
View Offer
Specifications:
| CPU | AMD Ryzen7 6800u processor “ZEN3+” Architecture, 8cores 16 threads,4.7Ghz Turrbo Max |
| GRAPHICS | AMD Radeon 680M Graphics card, RDNA2 Graphics card Architecture, 12 graphic core, 2200MGHz graphic frequency |
| RAM | 16GB LPDDR5 6400MHz |
| ROM | M.2.2280 port (NVMe protocol), PCle3.0*4 |
| DISPLAY | 8.4inch IPS screen, Resolution 2560*1600, Pixel Density 358PPI, 100%6sRGB, support Integer scaling, support 10points touch, 4096 level stylus |
| BATTERY | 17100mAh, 65.5Wh/3.85V, 100W GAN PD charger |
| Linear Analog Trigger Buttons | row range8.1mm, 150g power |
| Micrron Trgger buttons | key range0.2mm-1.0mm, 90g power |
| Joystick | 18degree, 7.5mm |
| Motor | Asymmetrical Motor |
| Gyroscope | 3axis gyroscope + 3axis acceleration sensor |
| Fan Disheating | PC Grade big fan* 1, pure aluminum fin*1,pure copper tube 2,with Smart Temperature Control |
| I/O interfaces | USB-C4.0 / USB-C3.2/ USB-A3.0/3.5mm audio*1/ TF slot *1 |
| Feature | ①.Classic Orange Ambience Light ②.Invisible Bracket ③,Detechable Handhelds, wifi connect with ④.Megnetic Keyboard |
| Speaker | tuned and certified by the experts at Harman AudioEFX! |
| OS | Pre Load Legal Windows11 OS |
| WiFi/Bluetooth | WiFi6E/BT5.2 |
| Size | 127mm*310mm* 23mm (gaming console), 208mm 127mm* 23mm (host) |
| Weight | Host by 709g / Handheld by 139g |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









