Trending
- Lost Mary MT35000 vs NEXA PIX: Which 35K Puff Vape Is Better in 2026?
- OXVA XLIM Pro 3 vs XLIM Pro: Which Pod is Worth It in 2026?
- Geekvape Kloud Refillable Disposable Vape Review: The Best of Both Worlds in Vaping Innovation
- Suonon Amber 80K Disposable Vape Kit Review: A Premium Vaping Experience with Convenience and Flavor
- Al Fakher Launches New Nicotine Pouches, Covering 4 flavors and 2 Strength Levels
- Dayyan International announced that Ploom AURA has been launched in South Korea and will be officially available for sale on April 14th.
- Xiaomi Smart Camera 4 Max AI Zoom Edition Released: 12x zoom, supports elderly/children/pet monitoring at 799 yuan!
- 10ml e-liquid + 3 rounds of refilling, GEEKVAPE KLOUD is launched on US online Channels
OnePlus Ace 6T
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
OnePlus Ace 6T
View Offer
OnePlus Ace 6T Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | OnePlus |
| Model | Ace 6T |
| Status | Upcoming |
| Release Date | 2025, December |
| BODY | |
| Dimensions | – |
| Weight | – |
| Colors | Black, Purple, Green |
| Body Material | Glass front (Crystal Shield Glass), aluminium alloy frame, glass back or fiber-reinforced plastic back |
| SIMs | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Water & Dust | IP68/IP69K dust-tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) |
| DISPLAY | |
| Size | 6.7 inches |
| Type | LTPO AMOLED, 1B colors, 165Hz, PWM, HDR10+, Dolby Vision, HDR Vivid |
| Resolutions | 1272 x 2800 pixels |
| PPI | 459 ppi density |
| Multi-touch | Yes |
| Protection | Crystal Shield Glass |
| NETWORKS | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 800/850 / 900 / 1700(AWS) / 2100 |
| 4G | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| 5G | 1, 3, 5, 8,26, 28A, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE (CA), 5G |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| CAMERA | |
| Rear Dual | 50 MP, f/1.8, 24mm (wide), PDAF, OIS 8 MP, f/2.2, 16mm, 112˚ (ultrawide), 1/4.0″, 1.12µm |
| Features | Color spectrum sensor, LED flash, HDR, panorama |
| Videos | 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS, OIS |
| Front | 32 MP, f/2.4, (wide) HDR, panorama 4K@30fps, 1080p@30fps, gyro-EIS |
| HARDWARE | |
| YOU | Android 16, ColorOS 16 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| CPU | Octa-core |
| GPU | Adreno |
| RAM | 16GB |
| Storage | 1TB |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Si/C Li-Ion |
| Capacity | 8000 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Talk Time | N/A |
| Stand By | N/A |
| Charging | 100W wired |
| COMMONS | |
| Sound | Yes, with stereo speakers 3.5mm Jeck No |
| Sensors | Fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive, LHDC 5 |
| GPS | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, dual-band |
| Infrared Port | Yes |
| NFC | Yes |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.








