Trending
- NovuLife KFJ6837 Espresso Coffee Machine Review: Elevate Your Home Café Experience
- Z67 Gulfstream G700 RC Airplane Review: The Ultimate Fixed-Wing Glider Experience
- MINILOONG Pocket 1 Review: The Ultimate Modular Retro Gaming Console
- Blackview OSCAL PILOT 6 Review: A Rugged Smartphone with Cutting-Edge Features
- Powering AI and Compliance: Data Annotation and Belgium’s Move to E‑Invoicing
- Different Strategies for Playing Online Slots
- Why Malaysians Prefer Victory996 Online Casino for Sports Betting
- How to Create an Engaging Podcast for a Content creator
DOOGEE T20 Mini Pro
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
DOOGEE T20 Mini Pro
$149.99
View Offer
| Basic | |
| Model | DOOGEE T20 Mini Pro |
| CPU | UNISOC T606 |
| GPU | Mali G57 1core |
| Core | Octa Core |
| System | Android 13 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 8GB+12GB Extended RAM |
| ROM | 256GB |
| Screen | 8.4 Inch IPS Screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| Camera | Front is 5.0MP Rear is 13.0MP |
| Battery | 5060mAh |
| Weight | 330g |
| Size | 202.5*125.8*7.4mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11ac/a/b/g/n 2.4GHz/5GHz |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Support GPS+beidou+GLONASS+Galileo+AGPS |
| G-sensor | Support |
| 4G | Support |
| Frequency | GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/2/5/8 TDD: 34/38/39/40/41 FDD: 1/3/5/7/8/20/28A/28B |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3/WMA/WAV/AAC/FLAC/APE |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | MPEG4/H.264/HEVC 1080P |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x Nano SIM Card slot | |
| 1 x Micro SD slot/Nano SIM Card slot (Maximum support 1TB) | |
| 1 x 3.5mm Earphone Port | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x DOOGEE T20 Mini Pro Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.








