Trending
- A Guide to Using Nicotine Pouches
- JNR Shisha Classic Disposable Vape Review: High-Capacity DTL Performance with a Premium Shisha Experience
- What is Venuschat AI And Is It Safe? Let’s Find Out!
- Exploring Vaping Products: A Guide to Types and Choices
- Professional vs DIY TV Installation: Which Is Best for You?
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
- Online Casinos Adapting New Tech Trends
N-One NPad X Octa Core Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
N-One NPad X Octa Core Tablet PC
$199.99
View Offer
| Basic | |
| Model | N-One NPad X |
| CPU | Mediatek Helio G99 |
| GPU | ARM Mali-G57 |
| Core | Octa Core |
| System | Android 13 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 8GB LPDDR4 |
| ROM | 128GB UFS |
| Screen | 10.95 Inch IPS In-cell Capacitive Screen |
| Resolution | 2000*1200 |
| Camera | Front is 8.0MP Rear is 20.0MP+0.3MP |
| Battery | 3.8V/8600mAh |
| Weight | 470g |
| Size | 258*162*7.6mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11a/b/g/n/ac 2.4GHz/5GHz |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Support GPS/GALILEO/GLONASS/BDS/A-GPS |
| G-sensor | Support |
| 4G | Support |
| Frequency | GSM:850,900,1800,1900 WCDMA: 900(B8) /1900(B2)/ 2100(B1) 850(B5) LTE: B1/B3/B5 /B7/B8/B20 B38 B39 B40 B41 |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3/WMA/WAV/AAC/FLAC/APE |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | MPEG4/H.264/HEVC 1080P |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x Nano SIM Card slot | |
| 1 x Micro SD slot/Nano SIM Card slot (Maximum support 1TB) | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x N-One NPad X Tablet PC |
| 1 x Charger(18W) | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









