Trending
- A Guide to Using Nicotine Pouches
- JNR Shisha Classic Disposable Vape Review: High-Capacity DTL Performance with a Premium Shisha Experience
- What is Venuschat AI And Is It Safe? Let’s Find Out!
- Exploring Vaping Products: A Guide to Types and Choices
- Professional vs DIY TV Installation: Which Is Best for You?
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
- Online Casinos Adapting New Tech Trends
HUAWEI Freebuds Pro 3 TWS bluetooth Earphone
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
HUAWEI Freebuds Pro 3 TWS bluetooth Earphone
$299.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | HUAWEI |
| Model | Freebuds Pro 3 |
| Version | Chinese Version |
| Color | Blue/Silver/White/Cyan |
| Waterproof | IP54 |
| Speaker | 11mm |
| Wearing Type | In-ear |
| Frequency Response | 14Hz-48kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.2 |
| Supported Profiles | HFP/HSP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 55mAh*2 Charging Case: 510mAh |
| Call Time | 6h |
| Music Time | 7h |
| Standby Time | 300h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0580kg |
| Package Weight | 0.1200kg |
| Product Size | 56×47×22mm |
| Package Size | 70×60×35mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Charging Cable 4× Earcaps 1× Manual (Chinese Version) 1× Package Box |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









