Trending
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
- The Specifications of Honor WIN Turbo are all revealed: Kirin 8500 Elite + 10000mAh battery
- MediaTek’s Dimensity 7500 mobile platform released: For the first time, C1 CPU is introduced into mainstream smartphones
- Xiaomi 17T/Pro overseas launch: 7000mAh battery “the largest for international versions to date”, starting at 749 euros
- DT NO.I WATCH 8 Smartwatch Review: Affordable Style Meets Smart Functionality
- Blackview OSCAL PowerMax 3600SE Review: Rugged Portable Power for Home Backup and Outdoor Adventures
- YLR/C YL01 RC Quadcopter Review: Feature-Packed Foldable Drone for Beginner Aerial Photography
- iScooter iF1 Electric Scooter Review: Affordable Off-Road Performance with Powerful Urban Capability
- Shop
- Accessories
- iMars X22 4K Car Dash Cam
iMars X22 4K Car Dash Cam
Offers
-
iMars X22 4K Car Dash Cam
$64.99
View Offer
Specification:
| Display | 2” IPS HD Display |
| Sensor | GC4653-2G4P |
| Chip | AHD-GC2083 |
| Connecting Way | WiFi |
| Field of View | 175°(Lens 4G) |
| Front Resolution | 3840*2160P 4K |
| Rear Resolution | 1920*1080P (AHD 1080P) (2 Lens Optional) |
| Shell Material | ABS+PC |
| Video Recording Format | H264 |
| Frame Rate | 30 FPS |
| Photo Format | JPG |
| Loop recording | Support(1/3/5 min) |
| G-SENSOR | Support |
| Supported Memory Card | TF Card(Not included) |
| Support Memory Card Capacity | Max. 128GB |
| Voltage | Up to 5V 2A |
| Power supply | TYPE-C |
| Microphone | Support |
| Exposure Compensation | -3/-2/-1/0/+1/+2/+3 |
| Resolution | 12M/10M/8M/5M/3M/1M |
| Working Current | 500MA |
| Operating Temperature | -20~+75℃ |
| Storage Temperature | -30~+85℃ |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









