Trending
- Aspire Loomix Pod System Review: A Next‑Gen Everyday Vape
- Are E-Cigarettes Making Smoking Obsolete?
- 2026 Repair Guide for Laptop Keyboard Failures: Diagnosing,Troubleshooting, and Fixing Common Issues
- iQOO Pad6 Pro Tablet Released: 5th generation Snapdragon 8 supreme edition+4K gaming screen
- iQOO 15T smartphone Released: MediaTek 9500 Monster chip + 8000mAh battery
- Yesido EC29 25W Electric Coffee Grinder Review: Fresh Coffee Anytime, Anywhere
- MJX HYPER GO 16218 RC Car Review: High-Speed Thrills in Full Proportional Control
- GGIRC G101 RC Quadcopter Review at $39.99: Cutting-Edge Aerial Performance in a Foldable Design
OnePlus Buds Pro 2 TWS bluetooth Headset
Offers
-
OnePlus Buds Pro 2 TWS bluetooth Headset
$139.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | OnePlus |
| Model | Buds Pro 2 |
| Color | Black/White |
| Wearing Type | In-ear |
| Audio Decodc | LHDC/AAC/SBC/LC3 |
| Moving Coil | 11mm+6mm |
| Waterproof | IP55 |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HSP / HFP / A2DP / AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Work Time | 6H/9H(Only Earbuds/ANC ON/OFF) / 25H/39H(with Charging Case/ANC ON/OFF) |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0550kg |
| Package Weight | 0.0900kg |
| Product Size | 80×69×30mm |
| Package Size | 120×80×42mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Charging Case 2× Pairs of Earcaps 1× User Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









