Trending
- Vaporock X1 Pod System Kit by SMOK Review-A Stylish and Powerful Vape Pod Kit
- WASPE 4‑in‑1 100K Disposable Vape Review-Long‑lasting Flavor & Variety in One Vape
- SMOK Alpha Mix Pod System Kit Review: Versatile, Dual-Pod Vaping with Adjustable Power
- VOOPOO Argus G4 Mini Pod System Kit Review-What You Need to Know
- The “Indestructible Match” on TikTok Is the Latest Viral Trend
- As cheap as low-cost flights: this start-up wants to change the night train market
- Quantum Cryptography: Securing Data in the Age of Quantum Computing
- 5 Best Apps for Sports betting Fans to have a try
Teclast M50HD Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
Teclast M50HD Tablet PC
$164.99
View Offer
| Basic | |
| Model | Teclast M50HD |
| CPU | UNISOC T606 |
| GPU | ARM Mali G57 MP1 |
| Core | Octa Core |
| System | Android 13 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 6GB LPDDR4+8GB Virtual Memory |
| ROM | 128GB eMMC5.1 |
| Screen | 10.1 Inch In-Cell IPS Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| Camera | Front is 5.0MP Rear is 13.0MP |
| Battery | 6000mAh |
| Weight | 435g |
| Size | 238.4 x 157.7 x 8.4mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11 ac/a/b/g/n 2.4GHz/5GHz |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Support GPS+Galileo+Glonass |
| G-sensor | Support |
| 4G | Support |
| Frequency | FDD: B1,B3,B5,B7,B8,B20 TDD: B34,B38,B39,B40,B41 WCDMA: B1,B2,B5,B8 GSM: B2,B3,B5,B8 |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3/WMA/WAV/AAC/FLAC/APE |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | MPEG4/H.264/HEVC 1080P |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x Nano SIM Card slot | |
| 1 x Micro SD slot/Nano SIM Card slot | |
| 1 x 3.5mm Earphone Port | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x Teclast M50HD Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









