Trending
- Redmi Book Pro 2026 officially announced to be Released this month: Core Ultra X7 358H + 99Wh super-large battery
- Honor MagicPad 3 Pro with a 12.3-inch screen is scheduled to be released on April 23rd
- REDMI Pad 2 SE is released this month: 9.7-inch 2K screen! 70-day super long battery life
- iJoy XP50000 0% Zero Nicotine Disposable Review: A Flavorful Experience Without the Nicotine
- When Tech Hits Hard: How Emerging Consumer Gadgets Are Shaping Personal Injury Cases
- People are purchasing more on mobiles than ever before
- To conduct business effectively, utilize a Genome business account
- The Mini Vape Phone: Smoke and Surf in Style
TTWEN D5 2000W Portable Power Station
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
TTWEN D5 2000W Portable Power Station
$875.12
View Offer
Specifications:
| Brand | TTWEN |
| Model | D5 |
| Product Name | Portable Energy Storage Power Station |
| Net Weight | About 25kg |
| Size | 470.5*289*366mm |
| Battery Capacity | 675000mAh 45Ah 48V 2160Wh |
| AC Output Pure Sine Wave | 220VAC, 2000W (Peak: 4000W), 50Hz/60Hz |
| USB-A (output of x4) | 5V/2.4A, Maximum Power: 12W (Per Circuit) |
| USB-A (output of x2) | 5V/A, 9V/2A, 12V/1.5A,Maximum Power: 18W (Per Circuit) |
| USB-C (Output of x2) | 5V/3A, 9V/3A,12V/3A,15V/3A,20V/2.25A, Maximum Power: 45W (Each Circuit) |
| Car Charging Output | 12V/8.3A, Maximum Power: 100W |
| Wireless Charging Output | 15W |
| Maximum Power of Fast Charge | 1500W |
| AC input Power AC Input Voltage | 220V-240V MAX,50HZ/60HZ |
| Solar Charging Input | 11V-50V 9 A MAX, Maximum 400W |
| Input of Car Charging | Support 12V/24V, Default Input Current: 9A |
| Cycle Life | 20000 Times |
| Best Ambient Temperature | 20℃ – 30°℃ |
| Ambient Temperature of Discharge | -10℃ – 40℃ |
| Ambient Temperature of Discharge | 0℃ – 40℃ |
| Ambient Temperature of Storage | -10°℃-40℃ (Optimum: 20°℃-30℃) |
Package includes:
1 x Energy Storage Power
1 x User Manual
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.








