Trending
- A Guide to Using Nicotine Pouches
- JNR Shisha Classic Disposable Vape Review: High-Capacity DTL Performance with a Premium Shisha Experience
- What is Venuschat AI And Is It Safe? Let’s Find Out!
- Exploring Vaping Products: A Guide to Types and Choices
- Professional vs DIY TV Installation: Which Is Best for You?
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
- Online Casinos Adapting New Tech Trends
- Shop
- 3D Printer
- Xiaomi Redmi Buds 5 TWS bluetooth Earphone
Xiaomi Redmi Buds 5 TWS bluetooth Earphone
Offers
-
Xiaomi Redmi Buds 5 TWS bluetooth Earphone
$49.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Redmi |
| Model | Buds 5 |
| Version | Chinese Version |
| Color | Black/White/Purple |
| Wearing Type | In-ear |
| Speaker | 12.4mm |
| Impedance | 32Ω |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | bluetooth Low Energy/HFP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 150mAh Charging Case: 500mAh |
| Call Time | 8h |
| Music Time | 10h |
| Standby Time | 300h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0600kg |
| Package Weight | 0.0900kg |
| Product Size | 70×60×30mm |
| Package Size | 85×70×38mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Charging Cable 2× Pairs of Earcaps 1× Chinese User Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









