Trending
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
- The Specifications of Honor WIN Turbo are all revealed: Kirin 8500 Elite + 10000mAh battery
- MediaTek’s Dimensity 7500 mobile platform released: For the first time, C1 CPU is introduced into mainstream smartphones
- Xiaomi 17T/Pro overseas launch: 7000mAh battery “the largest for international versions to date”, starting at 749 euros
- DT NO.I WATCH 8 Smartwatch Review: Affordable Style Meets Smart Functionality
- Blackview OSCAL PowerMax 3600SE Review: Rugged Portable Power for Home Backup and Outdoor Adventures
- YLR/C YL01 RC Quadcopter Review: Feature-Packed Foldable Drone for Beginner Aerial Photography
- iScooter iF1 Electric Scooter Review: Affordable Off-Road Performance with Powerful Urban Capability
ZTE nubia Z17 MINI
-
Processor
Octa Core -
RAM
3GB/4GB -
Storage
64GB -
Display
5.2inch -
Camera
21MP Back+16MP Front -
Operating System
Android7.0
Offers
-
ZTE nubia Z17 mini Smartphone
View Offer -
ZTE nubia Z17 mini Smartphone
View Offer -
ZTE nubia Z17 mini Smartphone
View Offer -
ZTE nubia Z17 mini Smartphone
View Offer
Specs
General
| Device Type | Smartphone |
| Model | nubia Z17 mini |
| Status | Coming Soon |
Hardware
| CPU | Octa Core |
| RAM | 3GB/4GB |
| ROM | 64GB |
Display
| Screen type | Capacitive screen |
| Screen size | 5.5 inch |
| Screen resolution | 1080P |
Camera
| Camera type | Dual Camera |
| Back camera | 21MP |
| Front camera | 16MP |
Network
| Dual SIM | Dual SIM, Dual Standby |
OS
| Operating System | Android7.0 |
Other Features
| Bluetooth Version | v4.2 |
| Sensor | Accelerometer,E-Compass,Gravity Sensor,Gyroscope,Proximity Sensor |
| Features | Fingerprint Unlocking,GPS,Gravity Sensing,MP3,MP4,People,Proximity Sensing,Wi-Fi |
Battery
| Battery Capacity (mAh) | 5,000mAh |
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









