Trending
- Same size but different formulas? Apple’s iPhone 18 Pro series screens are expected to be more power-efficient
- It is reported that Samsung Galaxy Watch Ultra 2 smartwatch will be available in both Bluetooth/Wi-Fi versions.
- The first handheld fan from Xiaomi Mijia is Released: with a range of over 5 meters and a battery life of 40 hours at 169 yuan
- MESWAO B2 Tablet PC Review–14-Inch Android 13 Features, Helio G85 & 10000mAh Battery
- RH830 WiFi FPV RC Drone Review–Features, Dual Camera & LCD Screen Controller
- HAILESI S150 4K Portable Touchscreen Review: Creative Features & Ultra HD Performance
- J29 2.4G 3.5CH RC Helicopter Review – Altitude Hold, LED Lights & Beginner Features
- A Traveler’s Guide to Vaping: Rules, Tips & Best Practices
- Shop
- E-cigar NEW
- VOOPOO Vinci Spark 220 Kit
VOOPOO Vinci Spark 220 Kit
Offers
-
VOOPOO Vinci Spark 220 Kit
View Offer
Vinci Spark 220 Parameters:
| Brand | VOOPOO |
| Product Name | Vinci Spark 220 Kit |
| Battery | Dual external 18650 batteries (not included) |
| Charging | Type-C 5V/3A |
| Power Range | 5-220W |
| Output Voltage | 3.2-4.2V |
| Screen | 1.47” TFT |
| Resistance | 0.1-3.0Ω |
| Compatible With | Uforce-X Tank (PnP X), all PnP-X Coil (best for 0.15/0.2/0.3Ω) |
| Capacity | 5.5ml/6.5ml (Spare glass container) |
| Filling | Top filling |
| Airflow | Adjustable top airflow |
| Material | Aluminium alloy, stainless steel, glass tube |
| Product Size | 148*45*29 mm |
| Packing Size | 122*144 *48.6 mm |
| Carton Size | 402*320*288 mm (11.3KG, 30 boxes/carton) |
| Color | Space Blue, Dark Red, Starlit Blue, Spring Green, Tech Silver, Midnight Black, Rose Red |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









