Trending
- The 2026 World Cup Will Be the Biggest Test Yet for Official Betting Data
- The world’s first robot phone, Robot Phone, launched in the third quarter
- Xiaomi 17 Max smartphone is the first to feature a 8000mAh Jinshajiang battery. The official long video endurance test shows that it can last for over 33 hours.
- An Informational Overview of Sub‑Ohm Vape Tanks (Including Devices Like the Z MAX) at £19.99
- Hayati Pro Ultra Plus Shisha 30K Review at £9.99: A New Era for Shisha-Style Vaping
- Maskking CAMO: How Modular Magnetic Design Redefines Everyday Vape Convenience
- Discovering Hidden Gems: The Unexpected Benefits of Independent Living for Seniors
- How to Evaluate an NFT Project for high growth rate
- Shop
- E-cigar NEW
- Yocan LUX 2.0 Plus Dab Pen Battery
Yocan LUX 2.0 Plus Dab Pen Battery
Offers
-
Yocan LUX 2.0 Plus Dab Pen Battery
View Offer
Yocan LUX 2.0 Plus Battery Parameters:
| Brand | Yocan |
| Product Name | LUX 2.0 Plus Battery |
| Battery Capacity | 650mAh built-in battery |
| Size | Φ17*90mm |
| Charging Time | 1.1h |
| Display | OLED display |
| Voltage Range | 1.8V-4.2V voltage adjustment |
| Safety Cut-off | 15 seconds |
| Preheat | 1.8V 10Sec |
| Coil Resistance | >0.8Ω |
| Connection | 510 thread |
| Charging Type | 5V/1A Type-C |
| Protection | Auto shutdown after 1.0h |
| Color | Black, White, Purple, Blue, Pink |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









