Trending
- IVG SAVR 3000 Puffs Disposable Pod Vape Kit Review at £2.49-A Long‑Lasting, Rechargeable Vaping Solution
- Elf Bar Elfa Pro Prefilled Pod Vape Review at £5.49: Simple, Flavorful & Everyday‑Ready
- Dovpo Flipside Squonk Mod Review: A Powerful & Compact Squonk Option
- How to Clear up Insufficient Memory on a Mobile Phone?
- Mobile Gambling: Best Phones for Online Gaming Ranked
- What Should I do if I Lose My Android Phone? How to Conduct Positioning and Remote Control
- What are the Best Websites for College Students
- Looking Ahead to 2017: 15 Vaping Experts Weigh In on the Future of E-Cigs
Honor Watch 5 Pro
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
Honor Watch 5 Pro
View Offer
Honor Watch 5 Pro Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Honor |
| Model | Watch 5 Pro |
| Status | Available |
| Release date | 2025, October 15 |
| BODY | |
| Dimensions | 46.3 x 46.3 x 11.3 mm (1.82 x 1.82 x 0.44 in) |
| Weight | 51 g (1.80 oz) |
| Colors | Gray, Silver |
| Body Material | – |
| SIMs | eSIM 5ATM |
| Water/Dust | IP68/IP69K dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) Compatible with standard 22mm straps |
| DISPLAY | |
| Size | 1.5 inches |
| Type | LTPO AMOLED |
| Resolutions | 464 x 464 pixels |
| PPI | 310 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| 5G | No |
| Speed | HSPA, LTE |
| CAMERA | |
| Rear | No |
| Front | No |
| HARDWARE | |
| YOU | MagicOS |
| Chipset | No |
| CPU | No |
| RAM | 64MB |
| Internal | 8GB |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Po |
| Capacity | 515 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Fast Charging | Wireless charging |
| Wireless Charging | Yes |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes 3.5mm Jack No |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, barometer, compass, SpO2 |
| Bluetooth | 5.2, THE |
| GPS | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| USB | No |
| Wi-Fi | No |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









