Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- Suonon Switch 80K Disposable Vape Review–80,000 Puff Capacity & Mesh Coil Performance
- ASDF Chroma maintains the “cassette” appearance characteristic of the brand, and its closed Pod model focuses on light effect interaction.
- Why Is RETEVIS EZTALK Becoming the “Second Pillar” of the RETEVIS Brand?
- Shop
- E-cigar NEW
- Aspire Pixo Aura Vape Pod Kit
Aspire Pixo Aura Vape Pod Kit
Offers
-
Aspire Pixo Aura Vape Pod Kit
View Offer
Product Information
| Brand | Aspire |
|---|---|
| Hardware Brand | Aspire |
| Hardware Range | Pixo |
| Kit Type | Pod Kit |
| Device Dimensions (H) | 110mm |
| Device Dimensions (W) | 30mm |
| Device Dimensions (D) | 16.5mm |
| Device Weight | 50g |
| Wattage (Max) | 30W |
| Wattage | 0-50W |
| Display Type | LED |
| Tank Type | Pod – Refillable Replacement, Mouth To Lung |
| Product Features | Accurate Airflow Control, Top Fill, Inhale Activated, LED Battery Indicator |
| Liquid Capacity | 2ml |
| Coil Resistance | 0.4ohm, 0.6ohm, 1.0ohm, 1.2ohm |
| Battery Output | 1300mAh |
| Battery Type | Internal Battery |
| Battery Quantity | 1 |
| Charging Type | USB Type-C |
| Box Contents | 1x Pixo Aura Pod Kit, 1x Pixo Pod 0.6Ω, 1x Type-C Cable, 1x User Manual |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









