Trending
- Optimizing the Path from Potential Interest to Confirmed Sale: Strategies for Success
- Enhancing Home Efficiency with Dumbwaiter Lifts
- Which Casino Games You Should Play?
- Bensink Rotary Power Broom: The Ultimate Gas-Powered Cleaning Solution
- How to Keep Your Rummy Skills Sharp
- The Future of MMJ in Oklahoma: What’s Next for the State’s Economy?
- Hayati Quokka Elite Pod Kit Review at £14.99: A Compact and Stylish Pod Vape for Everyday Convenience
- Hayati Moxy Elite Vape Kit Review at £9.99: A Stylish and Flexible Pod System for Everyday Vaping
Honor Pad X9 Pro
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Honor Pad X9 Pro
View Offer
Honor Pad X9 Pro Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Honor |
| Model | Pad X9 Pro |
| Status | Comming soon |
| Released | 2023, September |
| BODY | |
| Dimensions | 267.3 x 167.4 x 6.9 mm |
| Weight | 495 g (1.09 lb) |
| Colors | Space Gray |
| Material | Glass front, aluminum frame, aluminum back |
| SIMs | No |
| Water/Dust | – |
| DISPLAY | |
| Size | 11.5 inches |
| Type | TFT LCD, 120Hz |
| Resolutions | 1200 x 2000 pixels, |
| PPI | 209 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | N/A |
| 3G | N/A |
| 4G | N/A |
| 5G | N/A |
| Speed | No |
| GPRS | N/A |
| EDGE | N/A |
| CAMERA | |
| Rear Single | 12MP, f/2.2, AF |
| Features | HDR |
| Videos | 1080p@30fps |
| Front | 8 MbrP, f/2.2 1080p@30fps |
| HARDWARE | |
| YOU | Android 13, MagicOS 7.1 |
| Chipset | Qualcomm SM6225 Snapdragon 695 (6 nm) |
| CPU | Octa-core (4×2.8 GHz Cortex-A73 & 4×1.9 GHz Cortex-A53) |
| GPU | Mali-G52 |
| RAM | 4GB / 6GB |
| Storage | 128GB |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Po |
| Capacity | 8250 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Talk Time | N/A |
| Stand By | N/A |
| Charging | 18W wired |
| Wireless Charging | Reverse charging |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes, with stereo speakers (6 speakers) 3.5mm Jack Yes |
| Sensors | Accelerometer |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| GPS | GPS |
| USB | USB Type-C, OTG |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/, dual-band |
| NFC | Yes |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









