Trending
- BlitzHome® CM7080 Espresso Coffee Machine Review: Your Gateway to Barista-Style Coffee at Home
- The 2026 World Cup Will Be the Biggest Test Yet for Official Betting Data
- The world’s first robot phone, Robot Phone, launched in the third quarter
- Xiaomi 17 Max smartphone is the first to feature a 8000mAh Jinshajiang battery. The official long video endurance test shows that it can last for over 33 hours.
- An Informational Overview of Sub‑Ohm Vape Tanks (Including Devices Like the Z MAX) at £19.99
- Hayati Pro Ultra Plus Shisha 30K Review at £9.99: A New Era for Shisha-Style Vaping
- Maskking CAMO: How Modular Magnetic Design Redefines Everyday Vape Convenience
- Discovering Hidden Gems: The Unexpected Benefits of Independent Living for Seniors
Honor Watch 5 Pro
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
Honor Watch 5 Pro
View Offer
Honor Watch 5 Pro Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Honor |
| Model | Watch 5 Pro |
| Status | Available |
| Release date | 2025, October 15 |
| BODY | |
| Dimensions | 46.3 x 46.3 x 11.3 mm (1.82 x 1.82 x 0.44 in) |
| Weight | 51 g (1.80 oz) |
| Colors | Gray, Silver |
| Body Material | – |
| SIMs | eSIM 5ATM |
| Water/Dust | IP68/IP69K dust tight and water resistant (high pressure water jets; immersible up to 1.5m for 30 min) Compatible with standard 22mm straps |
| DISPLAY | |
| Size | 1.5 inches |
| Type | LTPO AMOLED |
| Resolutions | 464 x 464 pixels |
| PPI | 310 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| 5G | No |
| Speed | HSPA, LTE |
| CAMERA | |
| Rear | No |
| Front | No |
| HARDWARE | |
| YOU | MagicOS |
| Chipset | No |
| CPU | No |
| RAM | 64MB |
| Internal | 8GB |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Po |
| Capacity | 515 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Fast Charging | Wireless charging |
| Wireless Charging | Yes |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes 3.5mm Jack No |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, barometer, compass, SpO2 |
| Bluetooth | 5.2, THE |
| GPS | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| USB | No |
| Wi-Fi | No |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









