Trending
- IVG SAVR 3000 Puffs Disposable Pod Vape Kit Review at £2.49-A Long‑Lasting, Rechargeable Vaping Solution
- Elf Bar Elfa Pro Prefilled Pod Vape Review at £5.49: Simple, Flavorful & Everyday‑Ready
- Dovpo Flipside Squonk Mod Review: A Powerful & Compact Squonk Option
- How to Clear up Insufficient Memory on a Mobile Phone?
- Mobile Gambling: Best Phones for Online Gaming Ranked
- What Should I do if I Lose My Android Phone? How to Conduct Positioning and Remote Control
- What are the Best Websites for College Students
- Looking Ahead to 2017: 15 Vaping Experts Weigh In on the Future of E-Cigs
- Shop
- E-cigar NEW
- Lost Vape Ursa Nano S II Kit
Lost Vape Ursa Nano S II Kit
Offers
-
Lost Vape Ursa Nano S II Kit
View Offer
Lost Vape Ursa Nano S 2 Kit Parameters:
| Brand | Lost Vape |
| Product Name | Ursa Nano S II Pod Kit |
| Dimension | 24.4*15.4*107.8mm |
| Pod Capacity | 2.5ml |
| Battery Capacity | 1000mAh (built-in) |
| Battery Voltage | 3.3V-4.2V |
| Power Range | 9W-30W |
| Charging Voltage | 5V/1A |
| Type-C Cable | Support 5V/1A |
| Body Material | PC & Leather |
| Chip | Lost Vape Quest 2.0 Chip |
| Filling Type | Side filling |
| Color | Brown Thorns, Blue Thorns, Black Thorns, Grey Neverfall, Pink Dauphine, Sky Delightful, Espresso, Mint, Lavender |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









