Trending
- BlitzHome® CM7080 Espresso Coffee Machine Review: Your Gateway to Barista-Style Coffee at Home
- The 2026 World Cup Will Be the Biggest Test Yet for Official Betting Data
- The world’s first robot phone, Robot Phone, launched in the third quarter
- Xiaomi 17 Max smartphone is the first to feature a 8000mAh Jinshajiang battery. The official long video endurance test shows that it can last for over 33 hours.
- An Informational Overview of Sub‑Ohm Vape Tanks (Including Devices Like the Z MAX) at £19.99
- Hayati Pro Ultra Plus Shisha 30K Review at £9.99: A New Era for Shisha-Style Vaping
- Maskking CAMO: How Modular Magnetic Design Redefines Everyday Vape Convenience
- Discovering Hidden Gems: The Unexpected Benefits of Independent Living for Seniors
Meiigoo Mate 10
-
Processor
Helio P23 -
RAM
6GB -
Storage
128GB -
Display
5.99 inch 2160 x 1080 FHD+ screen -
Camera
dual front camera and dual back camera -
Operating System
Android 7.1
Offers
-
Meiigoo Mate 10
View Offer -
Meiigoo Mate 10
View Offer -
Meiigoo Mate 10
View Offer -
Meiigoo Mate 10
View Offer -
Meiigoo Mate 10
View Offer -
Meiigoo Mate 10
View Offer
Specs
General
| Device Type | Smartphone |
| Model | Meiigoo Mate 10 |
Hardware
| CPU | Helio P23 |
| RAM | 6GB |
| ROM | 128GB |
Display
| Screen type | FHD+ screen |
| Screen size | 5.99 inch |
| Screen resolution | 2160 x 1080 |
Camera
| Camera type | four camera |
| Back camera | dual 16MP |
| Front camera | Dual 12MP |
Network
| 2G | GSM 850/900/1800/1900MHz |
| 3G | WCDMA 850/900/2100MHz |
| 4G | FDD-LTE 800/900/1800/2100/2600MHz |
| SIM | Nano SIM Card |
| Dual SIM | Dual SIM Card, dual standby |
OS
| Operating System | Android 7.1 |
Other Features
| I/O Interface | 2 x Nano SIM Slot,3.5mm Audio Out Port,Type-C |
| Bluetooth Version | 4.0 |
| Sensor | Accelerometer,Ambient Light Sensor,Gravity Sensor,Gyroscope,Proximity Sensor |
| Features | 3G,4G,Alarm,Bluetooth,Browser,Calendar,Camera,Fingerprint recognition,GPS |
Battery
| Battery Capacity (mAh) | 3300mAh |
| Battery Type | Li-Ion (Lithium Ion) |
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









