Trending
- Sony Home Theater Trio is released: 360-degree intelligent dome sound field 3.0, priced at 14,990 yuan
- How to Take a Long Screenshot on an iPhone?
- LOOKRUN G11 Electric Bike Review: A Compact Urban Commuter Built for Everyday Riding
- ANGWATT F1 MAX Electric Scooter Review: A 10,000W Hyper Scooter Built for Extreme Performance
- MJX HYPER GO 10210 Review: A Powerful 1/10 Scale RC Basher Built for Speed and Durability
- HiBREW G3 Plus Electric Coffee Grinder Review: Precision Grinding for Espresso and Pour-Over Lovers
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
Realme Watch 4 Pro
Offers
-
Realme Watch 4 Pro
View Offer
Realme Watch 4 Pro Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Realm |
| Model | Watch 4 Pro |
| Status | Coming soon |
| Release date | 2023, December |
| BODY | |
| Dimensions | 45 x 36.8 x 11.7 mm (1.77 x 1.45 x 0.46 in) |
| Weight | 40.7 g (1.45 oz) |
| Colors | Black, Gray |
| Body Material | Glass front, plastic back, plastic frame |
| SIMs | No |
| Water/Dust | Compatible with standard 22mm straps |
| DISPLAY | |
| Size | 1.78 inches |
| Type | AMOLED, 500 nits (typ) |
| Resolutions | 364 x 448 pixels |
| PPI | 325 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | N/A |
| 3G | N/A |
| 4G | N/A |
| 5G | No |
| Speed | No |
| CAMERA | |
| Rear | No |
| Front | No |
| HARDWARE | |
| YOU | Proprietary OS |
| Chipset | No |
| CPU | No |
| RAM | No |
| Internal | No |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Ion |
| Capacity | 345 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Fast Charging | Wireless charging |
| Wireless Charging | Yes |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes 3.5mm Jack No |
| Sensors | Accelerometer, heart rate, SpO2 |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| GPS | No |
| USB | No |
| Wi-Fi | No |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









