Trending
- Lost Mary MT35000 Turbo Flavors Flash Sale You Shouldn’t Miss
- Airmez Fox 8in1 160K Disposable Kit Review-The Ultimate Multi-Flavor Vaping Experience
- Exploring the Wide Flavor Collection of Lost Mary MT35000 Turbo
- TOP 3 Best Starter Pod Kit Popular in 2026: Our Collection
- Honor 20 Pro tablet has been officially launched! It features a 12.1-inch 3K full-color paper-like screen and an AI study companion
- HONOR 600 Pro Released: The Strongest Digital Flagship from HONOR has arrived, starting at 3899 yuan.
- OPPO Pad Air5 Released: 12.1-inch large screen + 10,000mAh large battery, starting from 1899 yuan
- OPPO Enco Air5s headphones Released: Each ear weighs 3.9g and the price is 269 yuan.
- Shop
- E-cigar NEW
- SMOK Nord GT Kit
SMOK Nord GT Kit
Offers
-
SMOK Nord GT Kit
$40.99
View Offer
Nord GT Parameters:
| Brand | SMOK |
| Product Name | Nord GT Kit |
| Battery Capacity | Built-in 2500mAh battery |
| Power Output | 5W-80W |
| Input Voltage | 3.3V-4.35V |
| Output Voltage | 0.5V-4.0V |
| Resistance Range | 0.15Ω-2.5Ω |
| Standby Current | <80uA |
| Charging Voltage | 5V±0.2V |
| Charging Current | MAX 1.7A |
| Charging Port | Type-C |
| Overcharge Voltage | 4.425V ±0.025V |
| Overdischarge Voltage | 2.5V±0.050V |
| Overcharge Current | 2.0A±0.6A |
| Airflow | Adjustable airflow |
| Pod Capacity | 5ml |
| Filling | Side filling |
| Fit For | RPM 3 Coil |
| Product Size | 105.60*33.50*25.00mm(Leather Series) 105.60*33.50*24.10mm(Regular Series) |
| Packing Size | 126*86*37mm |
| Carton Size | 475*275*310mm(80pcs/carton) |
| Color | Leather Series: Matte Black, White, Cyan, Black Gunmetal, Pale Pink, Blue Gradient, Purple Gradient Regular Series: Red Black, Cyan Black, Silver Black, Silver Carbon Fiber, Black Carbon Fiber |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









