Trending
- Huidun PT10 2026 Smart Projector Now on Flash Sale at Amazon
- A Guide to Using Nicotine Pouches
- JNR Shisha Classic Disposable Vape Review: High-Capacity DTL Performance with a Premium Shisha Experience
- What is Venuschat AI And Is It Safe? Let’s Find Out!
- Exploring Vaping Products: A Guide to Types and Choices
- Professional vs DIY TV Installation: Which Is Best for You?
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
Teclast P25T
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
Teclast P25T
$102.99
View Offer
| Basic | |
| Model | Teclast P25T |
| CPU | Allwinner A133 |
| GPU | GE8300 |
| Core | Quad Core |
| System | Android 12 |
| Language | Milti-language |
| RAM | 4GB |
| ROM | 64GB |
| Screen | 10.1 Inch Screen |
| Resolution | 1280*800 IPS |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| Battery | 5000mAh |
| Weight | 543g |
| Size | 245*153.3*10.8 MM |
| Function | |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac/ax WIFI6(2.4GHz/5GHz) |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Not Support |
| NFC | Not Support |
| G-sensor | Support |
| 4G | Not Support |
| Frequency | NO |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3,WMA,APE,OGG,AAC |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG,etc |
| Video | AVI,WMV,3GP,TS,TP,etc |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type-C port |
| 1 x 3.5mm earphone port | |
| 1x TF card(Maximum support 1TB) | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x Teclast P25T Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









