Trending
- REDMI K100 specifications leaked: Snapdragon 8E5 + 200 million pixels – the most powerful monster of the K series
- Samsung’s first large-sized foldable phone! Galaxy Z Fold 8 Wide will be Released on July 22nd.
- Honor MagicPad 3 Pro 12.3 has received the UFCS integrated fast charging certification and does not require a specific charger.
- JJRC H145 UFO RC Quadcopter Review: Durable, Fun, and Full of Features
- RF40H 15000+ Games Handheld Console Review: Retro Gaming Power in Your Hands
- Lenovo EH150 ANC Headset Review at $25.99: Immersive Sound with Active Noise Cancellation
- NLTR/C SPACE MINI RC Quadcopter Review: Compact, Smart, and Ready for Flight
- The Most Cost-Effective Choice for 100K Puffs: MASKKING EXTRE 100K
Vivo T4 Lite
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Vivo T4 Lite
View Offer
OnePlus Watch 3 43mm Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Oneplus |
| Model | Watch 3 43mm |
| Status | Available |
| Release date | June, 2025 |
| BODY | |
| Dimensions | 43.2 x 43.2 x 11 mm (1.70 x 1.70 x 0.43 in) |
| Weight | – |
| Colors | Black titanium, Silver titanium |
| Body Material | Stainless steel frame, plastic back |
| SIMs | No |
| Water/Dust | IP68 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) Waterproof (5ATM/50m) |
| DISPLAY | |
| Size | 1.32 inches |
| Type | AMOLED, 1000 nits (peak) |
| Resolutions | 466 x 466 pixels |
| PPI | 439 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | N/A |
| 3G | N/A |
| 4G | N/A |
| 5G | N/A |
| Speed | No |
| CAMERA | |
| Rear | No |
| Front | No |
| HARDWARE | |
| YOU | ColorOS Watch 7.0 + Wear OS 5.0 |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 (4 nm) |
| CPU | No |
| RAM | 2GB |
| Internal | 32GB |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Ion |
| Capacity | 345 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Charging | 7.5W wired |
| Wireless Charging | Yes |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes 3.5mm Jack Yes |
| Sensors | Accelerometer, gyro, barometer, compass, heart rate, SpO2 |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| GPS | GPS (L1+L5), GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| USB | No |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band |
| NFC | Yes |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









