Trending
- Looking Ahead to 2017: 15 Vaping Experts Weigh In on the Future of E-Cigs
- What to Do If You Forget Your Router Password in 2026: A Step-by-Step Guide
- The Configuration of Honor 20 Pro has been Revealed: Snapdragon 7 Gen 3 Chip, 10100mAh Battery
- BlitzWolf BW-V12 Smart AI Projector Review: Transform Your Home Entertainment
- HAILESI S123E Gaming Display Review: Elevate Your Portable Gaming Experience
- MESWAO B1 Tablet PC Review: Power, Performance, and Portability in One Device
- VAPORESSO Unveils XROS 6: Redefining MTL Efficiency with Industry-First 60-Second Smart Prime Technology
- NEXA Ultra vs Beri Cliq: Which Disposable Vape Offers Better Value?
- Shop
- E-cigar NEW
- VOOPOO Argus P1s Kit
VOOPOO Argus P1s Kit
Offers
-
VOOPOO Argus P1s Kit
$23.99
View Offer
Argus P1s Parameters:
| Brand | VOOPOO |
| Product Name | Argus P1s Pod Kit |
| Size | 117.3*25.7*13.5mm |
| Pod Capacity | 2ml |
| Material | Aluminium Alloy + PCTG |
| Power Range | 5-25W |
| Output Voltage | 3.2-4.2V |
| Device Resistance | 0.5-3.0ohm |
| Charging | Type-C, 5V/2A |
| Battery Capacity | 800mAh |
| Filling Type | Side-filling |
| Cyberpunk Light Indicator | 3 lights: Battery ≧60%, 2 lights: Battery 30%-60%, 1 light: Battery ≤30% |
| Cartridge Included | Argus Pod Cartridge 0.7ohm and 1.2ohm 2ml |
| Package Size | 131.5*58*37mm (1pc) |
| Carton Size | 324*293*227mm (50pcs) |
| Color | Cyber Blue, Cyber White, Cyber Red, Cyber Green, Cyber Black, Creed Rose, Creed Cyan, Creed Black |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









