Trending
- Is it Possible that Vaping Reduces Blood Pressure?
- 2026 iPhone Guide: How to Set Custom Ringtones on iPhone
- How to Find a Cell Phone Store That Is Right for You
- Xiaomi’s first over-ear headphones made their debut! With a mirror-like body and transparent sound-emitting balls, the design is truly unique.
- Crucial website services that companies should prioritize investing in
- A Step-by-Step Guide to Repairing Corrupted Video Files
- Apple iPhone 18 Pro / Max makes another big announcement: It features “Dark Cherry” color, and the rear camera layout remains unchanged.
- iQOO Pad6 Pro tablet has officially announced support for 13 native 4K gaming experiences, with the highest support being 4K ultra-resolution
Xiaomi MI Notebook Air 12.5 INTEL CORE i5-7Y54 PROCESSOR
-
Processor
Intel Core CORE i5-7Y54 Dual Core 1.2GHz, Up to 3.2GHz -
RAM
8GB -
ROM
256GB -
Display
12.5 inch IPS Screen with 1920 x 1080 Resolution -
Camera
1.0MP front camera -
OS
Microsoft Windows 10 Home OS
Offers
-
Xiaomi MI Notebook Air 12 Coupon code: Air12RX
View Offer -
Xiaomi MI Notebook Air 12
View Offer
Specs
General
| Device Type | Notebook |
| Model | Xiaomi MI Notebook Air 12.5 INTEL CORE i5-7Y54 PROCESSOR |
Display
| Screen type | IPS |
| Screen size | 12.5 inch |
| Screen resolution | 1920 x 1080 (FHD) |
Hardware
| CPU | Intel Core CORE i5-7Y54 Dual Core 1.2GHz, Up to 3.2GHz |
| RAM | 8GB |
| ROM | 256GB |
OS
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home OS |
Network
Camera
| Camera type | front camera |
| Front camera | 1.0MP front camera |
Other Features
| I/O Interface | USB 3.0, Standard HDMI Slot,3.5mm Headphone Jack,Type-C |
| Bluetooth Version | Yes |
Dimensions and Weight
| Product size | 29.20 x 20.20 x 1.29 cm / 11.5 x 7.95 x 0.51 inches |
| Product weight | 1.075 kg |
Battery
| Battery Capacity (mAh) | 7.4V/5000mAh |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









