Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- Suonon Switch 80K Disposable Vape Review–80,000 Puff Capacity & Mesh Coil Performance
- ASDF Chroma maintains the “cassette” appearance characteristic of the brand, and its closed Pod model focuses on light effect interaction.
- Why Is RETEVIS EZTALK Becoming the “Second Pillar” of the RETEVIS Brand?
Xiaomi Redmi bluetooth Speaker
Offers
-
Xiaomi Redmi bluetooth Speaker
$24.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Xiaomi Redmi |
| Version | Chinese Version |
| Color | Black/Orange/Green |
| Waterproof | IP67 |
| Audio Codec | AAC |
| Frequency Response | 20-20KHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HSP/HFP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Music Time | 5h |
| Charging Time | 3h |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.2130kg |
| Package Weight | 0.3000kg |
| Product Size | 80×90×40mm |
| Package Size | 100×110×60mm |
| Package list | 1× Speaker 1× Manual |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









